Advertising
Advertising
Motivarea instanței după arestarea "prințesei cazinourilor": Odeta Nestor, intermediarul unei șpăgi de 100.000 de euro

Odeta Nestor
Scris deRealitatea.NET
Publicat24 iun. 2026, 07:39
SursăRealitatea PLUS
Motivarea Tribunalului București în cazul arestării „prințesei cazinourilor” din dosarul primarului Ciprian Ciucu arată că fosta șefă a Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc, Odeta Nestor, ar fi intermediat remiterea unei mite de 100.000 de euro către secretarul general al instituției. Scopul șpăgii a fost ca acesta să nu facă verificările necesare și să nu sesizeze procurorii și Oficiul Național pentru Prevenirea Spălării Banilor în legătură cu un câștig de peste 1 milion din euro la cazino.
Citește și
- 07:48CCR analizează sesizarea lui Nicușor Dan privind legea care permite împușcarea urșilor din apropierea localităților
- 07:21Tânărul care și-a înjunghiat tatăl și a atacat polițiștii în Sectorul 2 al Capitalei, a fost reținut
- 23:40 Percheziții la angajați CFR din Arad într-un dosar de furt de combustibil. Patru suspecți au fost reținuți
- 21:55Faima l-a costat scump! Influencerul Alin Borcan a fost arestat. Este acuzat că s-ar fi dat drept Piedone în timpul unor controale fictive
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























