Advertising
Advertising
Cuplu de români, condamnat la închisoare în Elveția: care e motivul

Cătușe
Scris deRealitatea.NET
Publicat24 iun. 2026, 07:56
SursăRealitatea PLUS
Un cuplu de români a fost condamnat în Elveția după ce ar fi obținut ilegal indemnizații și beneficii sociale de peste 290.000 de franci elvețieni, adică peste 300 de mii de euro. Cei doi au primit pedepse cu închisoarea și vor fi expulzați din țară pentru 12 ani, după o anchetă pornită în urma unor suspiciuni depistate inclusiv cu ajutorul inteligenței artificiale.
Citește și
- 08:57Evadare din Coreea de Nord? Un soldat a trecut granița într-un episod desprins parcă dintr-un film polițist
- 08:45Operațiune de amploare în Golful Persic: peste 11.000 de marinari urmează să fie evacuați
- 08:43Bacteria care poate provoca infecții grave se extinde pe plajele Europei. Avertisment pentru turiști
- 08:06Panică la Rio de Janeiro. Turiști, blocați de un schimb de focuri între poliție și traficanți de droguri
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























