Advertising
Advertising
Luptă cu vandalismul în subteran. Patru garnituri de metrou, redate circulației: anunțul Metrorex

Garnitură metrou/ Foto: Colaj Facebook
Scris deRealitatea.NET
Publicat24 iun. 2026, 10:59
Actualizat24 iun. 2026, 11:03
Compania Metrorex a anunțat că acțiunile de îndepărtare a graffiti-urilor de pe trenurile de metrou sunt în plină desfășurare. Până în prezent, patru garnituri au fost deja curățate și reintroduse în circulație, în condiții de siguranță și confort pentru pasageri. spun reprezentanții companiei.
Citește și
- 12:05Adriana Trandafir, victima unei fraude informatice. Cinci tineri au fost reținuți după aproape 200 de tranzacții suspecte
- 11:25Probleme pe calea ferată, în Dâmbovița: circulația trenurilor, temporar oprită între Ciocănești și Ghergani
- 11:14Premieră la cel mai longeviv maraton montan din România: cinci sportivi cu dizabilități au luat startul într-o probă competitivă
- 10:46Cum verifici dacă ești asigurat la CNAS și dacă aparții de un medic de familie. Noi schimbări în sănătate
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























