Advertising
Advertising
Ponta, sarcastic la adresa lui Iohannis, după majorarea salariilor bugetarilor: "Dacă eram eu.."

Ponta, sarcastic la adresa lui Iohannis, după majorarea salariilor bugetarilor: "Dacă eram eu.."
Scris de Realitatea.NET Publicat: 25 nov. 2015, 15:09
Fostul premier Victor Ponta a postat pe pagina sa de facebook un mesaj, după ce Klaus Iohannis a promulgat legea prin care salariile bugetarilor au fost majorate cu 10%. Acesta a precizat că se bucură de adoptarea măsurii propuse de PSD, dar nu a ezitat să îl atace pe preşedinte, spunând că foarte probabil, dacă ar fi fost el premier, şeful statului nu ar fi promulgat legea, sub motivaţia că "nu este sustenabilă şi are scop electoral" . "Tot răul spre bine", încheie Ponta.
Citește și
- 16:43Nicușor Dan participă joi la Summitul Flancului Estic, care are loc în Polonia. Agenda președintelui României
- 15:47Ambasadorul SUA la București, despre criza politică: „Românii trebuie să o rezolve. Indiferent cum, relația noastră va rămâne puternică”
- 14:59AUR propune majorarea plafonului pentru microîntreprinderi la 500.000 de euro pentru sprijinirea antreprenorilor români
- 14:56Mihai Fifor: „România are nevoie urgentă de un guvern funcțional”. Cine face parte din echipa de negociere a PSD
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























