Ponta, atac suburban la Orban: ”Înțeleg că acest măscărici va fi propus iar prim-ministru?”

Thursday, 06 February 2020, 09:27 Sursă: Realitatea.NET

Autor: Realitatea.NET

”Și înțeleg că acest măscărici politic va fi propus iar Prim Ministru??? Ce blestem pe România!”, a scris Victor Ponta pe Facebook, joi dimineața, alături de un printscreen dintr-un ziar în care Ludovic Orban declara, în 2017, că dacă ar fi prim-ministru ar interzice ordonanțele de urgență.

Reamintim că Guvernul Orban a adoptat, într-o singură ședință, 25 de ordonanțe de urgență, premierul demis miercuri - Ludovic Orban spunând că emiterea lor s-a făcut „în deplină transparenţă", în vreme de reprezentanții opoziției, dar și Avocatul Poporului au criticat demersul și au anunțat că vor sesiza Curtea Constituțională. Isprava din ultima ședință de guvern pe care a prezidat-o Ludovic Orban, dar și asumarea răspunderii pe alegerea primarilor în două tururi i-au adus acestuia demiterea prin moțiune de cenzură.

Adaugă părerea ta
Comentarii Existente
2020-02-06 09:35:12
Amalia

Ăsta e disperat să fie băgat în seamă, să ajungă iar la putere ,iar pentru asta face orice,adică se "împrietenește " iar cu psd-ul, speră la un "ciolan" gras !!!

2020-02-06 10:01:35
Să furi un cal e grav,să furi puterea e o crimă!

Doamna Amalia,văd ca sunteți cu angajament sa sprijiniti pe bietul Ludovic Orban ,dar nu vă reușește ..Dl Ponta ar fi trebui să atragă atentia si presedinelui meu ,sub sancțiunea suspendării,că dacă mai propune un premier un măscărici va fi mai aplaudat dacă ptopune un infracor.Toată guvernarea s-a redus la modificarea legilor ca să poată fura /repet/puterea.Ce e alegerea in două tururi a primarilor,e pohta spre mai bine a poporului ,sau legalizarea furtului la alegerea pe sub tejghia a primarilor ?Eu zic cadacă din 29 de candidati a fost alesi unul ,cu un vot in plus,e democratic si daca se coalizează perdații,e furt .

2020-02-06 10:38:22
Domide

Marca PSD! Mitomanie, ipocrizie, tradare,dispret s.a.m.d.= Ponta si toata gasca de derbedei. Se joaca cu destinul tarii si al nostru! In tot ce fac: PSD , UDMR si mai ieri si ALDE , nu fac altceva decat sa ne arun ce in instabilitate si defaimare a tarii!

2020-02-06 11:04:15
@Sa furi un cal...

Omule, ai probleme cu logica! Ce daca se aliaza ceilalti 28 impotriva castigatorului! De votat, voteaza alegatorul, nu cei care s-au aliat. Sper ca nu esti atat de naiv sa votezi la indicatiile unui politician. Daca esti, asta e, iti meriti soarta. Da' noi ce vina avem?

2020-02-06 11:16:37
borfasi

Nu -ti e rusine ma derbedeule ,tu vorbesti nu te vezi ce mascarici esti ?

2020-02-06 11:59:44
Stroe vasilica

🐂🐂🐂🐃🐃🐃🐒🐒🐒🤣🤣🤣🤣HAHAHAHAAAA!!!!UITE,cine ,,vorbeste,,!!!!!!!!HAHAHA!!! SUFLECAT SA BAGE LABELE IARASI LA marele jaf national!!!!!!!!!CE MIZERABIL...BULGARE DE SEU(GRASIME ANIMALA A TAURINELOR SI CAPRINE OVINELOR!!!)ABIA ASTEAPTA SA INCALECE CADAVRUL DE LA CARE PLECAT IN MIROS DE OAMENI ARSI.....cu banicioiul lui....