Miting PSD, chemare cu greșeli

Miting PSD, chemare cu greșeli
Miting PSD, chemare cu greșeli? -O chemare la miting atribuită PSD-ului face furori pe internet, fiind plină de greșeli, informează Realitatea TV.
Miting PSD, chemare cu greșeli?
În dreptul orei-20, e făcută mențiunea opt seara, pentru ca participanții să înțeleagă exact ce înseamnă ora 20. Seria greșelilor continuă cu ,,FICARE” județ, în loc de FIECARE, sau cu PANCARDĂ, în loc de varianta corectă PANCARTĂ și cu o virgulă înaintea lui ETC., acronim ce înseamnă "și celelalte".
Apoi se precizează că mașinile care îi aduc pe manifestanți trebuie să fie în parcări la MAXIM, în loc de forma corectă MAXIMUM 18.
Iar o notă de subsol îndeamnă la cât mai multe stegulețe mici. Uitând că stegulețe este un diminutiv, adică un termen ce desemnează ceva mic.
PSD a pregătit deja și partea de promovare. Unul dintre afișele mitingului de sâmbătă seară o înfățișează pe Themis, zeița dreptății în mitologia greacă.
Citește și:
- 11:19 - Bursa de Valori București deschide în creștere marți dimineața, în ziua moțiunii de cenzură
- 11:08 - Lider PSD, înainte de moțiune: „Schimbarea premierului este necesară pentru a readuce stabilitatea”
- 10:53 - Anca Alexandrescu, atac frontal la Executiv: „Guvernul Bolojan pregătește un memorandum secret de 1 miliard de lei cu OMV Petrom”
- 10:45 - Moțiunea Bolojan: Ce se întâmplă dacă pică Executivul sau dacă supraviețuiește votului
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














