Advertising
Advertising
AUR a depus un proiect de lege pentru câștigătorii Cupei Campionilor Europeni din 1986: membrii echipei Steaua ar putea primi indemnizații de merit

Sigla AUR
Scris de Realitatea.NET Publicat: 21 mai 2026, 10:50
AUR a depus în Parlament o inițiativă legislativă prin care toți foștii componenți ai echipei Steaua București, câștigătoare a Cupei Campionilor Europeni în 1986, să beneficieze de indemnizația de merit acordată de statul român. Inițiativa vine în anul în care se împlinesc patru decenii de la cea mai mare performanță din istoria fotbalului românesc și urmărește îndreptarea unei nedreptăți care durează de zeci de ani.
Citește și
- 23:38Tomac îl acuză pe Bolojan pentru eșecul guvernului său: „A fost nesincer cu Nicușor Dan și ne-a dus în acest blocaj”
- 23:18Anca Alexandrescu: Lumea s-a săturat de atâtea rânduri de alegeri, de atâtea mizerii, scandaluri și împărțeală politică - VIDEO
- 22:51Dungaciu (AUR), despre votul de joi din Parlament: „N-avem cum să susținem un guvern din care nu facem parte”
- 22:45Kelemen Hunor, reacție la scenariile privind refuzul UDMR de a vota Guvernul Veștea: „Suntem în stare să gândim cu capul nostru”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























