Advertising
Advertising
Efectele OUG: 100 000 de angajaţi ai firmelor în insolvenţă pot avea salariul net scăzut automat

Efectele OUG: 100 000 de angajaţi ai firmelor în insolvenţă pot avea salariul net scăzut automat
Scris de Realitatea.NET Publicat: 8 nov. 2017, 20:20
Revoluţia fiscală cuprinde şi situaţii neclare. Spre exemplu, oficialii Ministerului Finantelor Publice nu au avansat public nici o solutie pentru salariatii firmelor in insolventa (estimati la peste 100.00), aflati in pericol ca de la 1 ianuarie 2018 sa aiba salariile nete scazute ca urmare a modificarii Codului Fiscal. Intrebata in mod repetat de ziaristi intr-o conferinta de presa despre solutiile pentru acesti angajati, Oana Iacob, secretar de stat, le-a spus reporterilor ca "Daca dvs. considerati ca e necesar sa analizam suplimentar, vom analiza", anunţă hotnews.ro.
Citește și
- 23:19Senator PSD, acuzații grave la adresa lui Bolojan. Ar fi cerut sabotarea economiei ca să se răzbune pe PSD și Nicușor Dan
- 22:42Ce îi unește pe Ilie Bolojan, Dominic Fritz și Kelemen Hunor. Interesele din spatele crizei
- 22:33Mohammad Murad, condiții dure pentru susținerea lui Veștea: „Dacă vrea să ia vot din partea AUR, să pună un proiect clar pentru oameni”
- 20:58Piperea, condiții clare pentru negocieri cu Veștea: „AUR poate discuta, dacă premierul își retrage cele două afirmații categorice”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























