Advertising
Advertising
A supraviețuit cu o tijă metalică de 20 de centimetri în cap
9 apr. 2019, 12:01
Actualizat: 9 apr. 2019, 12:01
A supraviețuit cu o tijă metalică de 20 de centimetri în cap
Articol scris de Scris de Realitatea.NET
Advertising
Sursă: REALITATEA.NET
Accident de muncă cumplit aseară în garajul unui bărbat din comuna Hemeiuși. Vecinul său, în vârstă de 43 de ani, a fost grav rănit și doar o minune a făcut să fie încă în viață după ce o tijă metalică (foto) de aproximativ 20 de centimetri i-a pătruns în cutia craniană și a rămas în interior.
După o operație care a durat câteva ore, medicii neurochirurgi au reușit să îi extragă obiectul metalic din cutia craniană. Bărbatul este acum intubat mecanic la Secția de Terapie Intensivă a Spitalului Județean de Urgență Bacău.
Detalii pe Realitatea de Bacău
Citește și:
- 13:58 - Păcănelele, interzise într-un oraș din România: măsura, luată pentru combaterea dependenței jocurilor de noroc
- 10:12 - O femeie din Galați a murit după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Fiul ei a fost găsit în stare gravă
- 09:59 - Pensionari lăsați fără bani în Constanța: o poștăriță a falsificat zeci de semnături și le-a furat pensiile oamenilor
- 14:18 - Cinci vehicule implicate într-un accident pe podul central din Oradea: o persoană a ajuns la spital
Advertising
Advertising
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News
Advertising
Advertising














