Extern· 1 min citire

Fostul președinte al Peru A MURIT, după ce s-a împușcat în cap, înainte să fie arestat pentru mită

Fostul președinte al Peru A MURIT, după ce s-a împușcat în cap, înainte să fie arestat pentru mită

Fostul președinte al Peru A MURIT, după ce s-a împușcat în cap, înainte să fie arestat pentru mită

Publicat17 apr. 2019, 17:08
Actualizat17 apr. 2019, 18:52

Fostul președinte al statului -Peru Alan Garcia- s-a împușcat în cap cu puțin timp înainte să fie arestat, potrivit BBC. Câteva ore mai târziu, Garcia a murit la spital!

Alan Garcia se află la spital în stare gravă. Purtătorul de cuvânt al spitalului Casimiro Ulloa din Lima a declarat că Garcia a fost operat de urgență, după ce a suferit o rană la cap de la glonț.

Garcia este acuzat de luare de mită de la firma de construcții braziliană Odebrecht, în cel de-al doilea mandat, în timpul proiectului de metrou din capitala Perului.
Odebrecht a recunoscut că a plătit o șpagă de suma de 30 de milioane de dolari în 2004.

García a fost președinte din 1985 până în 1990 și din 2006 până în 2011.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Extern