Extern· 1 min citire

EXPLOZII LA CEL MAI MARE SPITAL DIN ROMA

EXPLOZII LA CEL MAI MARE SPITAL DIN ROMA

Publicat1 dec. 2008, 12:00
SursăRealitatea TV

Cel mai mare spital din Roma a fost zguduit în această dimineaţă de mai multe explozii. Deflagraţiile au fost provocate de un incendiu la instalaţia care transporta oxigenul. Flăcările au ajuns în subsolul spitalului şi au provocat explozia tuburilor de oxigen depozitate acolo.
Text montaj
Pacienţii au intrat în panică pentru că au crezut că este vorba de un atentat terorist. Exploziile puternice i-au alertat însă şi pe carabinieri care au sosit rapid la faţa locului. Şapte echipe de pompieri s-au luptat cu flăcările izbucnite în subsolul Policlinicii Umberto din Roma. Din cauza incendiului activitatea din sălile de operaţie a fost blocată, iar pacienţii de la reanimare au fost evacuaţi. Două asistente au suferit intoxicaţii din cauza fumului. În urma incendiului, presa din Italia a început să vorbească despre problemele acestui spital, inclusiv despre traficul cu organe prelevate de la morţi.
ARHIVA EXTERNE 370 - 00:49:18-01:03:57 (00:14:39)

ARHIVA EXTERNE 359 - 00:52:48-00:52:48 (00:00:00)
ITALIA - SAN REMO - ILUSTRAŢIE ORAŞ , CLĂDIRI , MAŞINI ÎN TRAFIC ŞI
OAMENI PE STRADĂ , MAGAZINE
Caseta
Tip caseta: VTR Nr. caseta: 275B T.C.: 26:10 - 26:38Durata0:28Sunet:
Headline

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Extern