Extern· 1 min citire

CALM LA BUDAPESTA

CALM LA BUDAPESTA

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 1 dec. 2008, 12:00

După momente tensionate, revolta s-a transformat într-o manifestaţie paşnică

Protestatarii au aruncat cu sticle şi pietre de pavaj spre forţele de ordine, iar poliţia a folosit gaze lacrimogene şi un tun cu apă pentru a-i opri să între în clădire.

Valul de violenţe din Ungaria a fost declanşat de o înregistrare audio apărută în presă în care premierul Ferenc Gyurcsany descria modul lamentabil în care a fost condusă ţara în perioada 2002-2006.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Extern