Advertising
Advertising
A început „Davosul conservatorilor” la Londra. Conferința care pune ideile înaintea ideologiilor

FOTO: Captură Realitatea PLUS
Scris deRealitatea.NET
Publicat23 iun. 2026, 18:47
SursăRealitatea PLUS
La Londra a început conferința Alianța pentru Cetățenie Responsabilă, supranumită „Davosul conservatorilor”. Evenimentul reunește sute de activiști, intelectuali, filosofi și analiști care dezbat principalele teme ale momentului, de la direcția în care se îndreaptă lumea până la eșecul clasei politice. Jurnalistul Mihai Belu se află la conferința care pune ideile înaintea ideologiilor și transmite, în exclusivitate la Realitatea PLUS, evoluțiile dezbaterilor despre viitorul civilizației.
Citește și
- 19:55Iranul îl înmormântează pe Ali Khamenei după 4 luni: Funeralii uriașe cu peste 20 de milioane de oameni
- 19:36O comisie ONU acuză Israelul de genocid în Fâșia Gaza
- 19:00Putin acuză că Occidentul se pregătește de război cu Rusia: „Răspunsul va fi unul nuclear!”
- 17:47Tragedie într-un supermarket. Un agent de pază a murit după ce s-a înecat cu o gogoașă în timpul serviciului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























