Advertising
Advertising
Pensionarii, împinși spre datorii după guvernarea Bolojan. Seniorii pierd bani în lipsa indexării

Pensionari
Scris deRealitatea.NET
Publicat26 iun. 2026, 10:37
SursăRealitatea PLUS
Pensionarii au ajuns să trăiască pe datorie, după ce statul a luat măsuri de austeritate împotriva lor, acuza seniorii! De doi ani pensiile nu au fost indexate cu rata inflației, iar luna oamenii pierd sume importante de bani, potrivit Realitatea PLUS.
Citește și
- 11:50FMI: Prețurile la energie și materii prime au început să scadă după acordul SUA-Iran, însă normalizarea va dura
- 11:43Titlurile de stat FIDELIS din iunie, listate vineri la BVB. Subscrierile au depășit 936 de milioane de lei
- 09:08Cât costă viața în Europa: România, printre cele mai ieftine țări, țara care bate toate recordurile în UE
- 08:40Prețul carburanților ar putea crește de la 1 iulie. Benzina și motorina riscă să se apropie de 10 lei pe litru
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























