Advertising
Advertising
Apa și canalizarea, mai scumpe cu 20% din ianuarie 2026

Apa și canalizarea, mai scumpe cu 20% din ianuarie 2026
Scris deGeorgiana Balaban
Publicat15 dec. 2025, 12:59
SursăRealitatea PLUS
De la 1 ianuarie, apa și canalizarea devin mai scumpe pentru sute de mii de români. În mai multe orașe din țară, facturile vor crește cu aproximativ 15%, după ce noile tarife au fost aprobate de autoritatea de reglementare. Majorările diferă de la o zonă la alta și depind de operatorul local.
Citește și
- 10:46Daniel Udrescu: Cum te lasă inflația fără bani în timp ce statul câștigă pe seama ta
- 09:06Prețurile la carburanți rămân ridicate în România. Cât costă benzina și motorina sâmbătă, 27 iunie
- 22:06Taxe de 100% pentru Europa? Donald Trump amenință statele care vizează companiile tech din SUA
- 16:08Decizie de ultimă oră: 200 de milioane de euro din PNRR merg la privat
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























