Advertising
Advertising
Nicușor Dan anunță că Summitul Flancului Estic va avea loc la București: „Țara noastră joacă un rol activ”

Nicușor Dan
Scris de Realitatea.NET Publicat: 26 iun. 2026, 13:47
Președintele României, Nicușor Dan, a anunțat că următoarea ediție a Summitului Flancului Estic va avea loc la București. Anunțul a fost făcut după reuniunea de la Gdańsk, găzduită de prim-ministrul Poloniei, Donald Tusk. Șeful statului a transmis că întâlnirea a avut un mesaj clar de solidaritate în fața amenințării venite din partea Rusiei.
Citește și
- 17:28Câte voturi le lipsesc lui Grindeanu și Mureșan în Parlament? Cine votează pentru viitorul GUVERN?
- 17:10Confruntarea dintre europarlamentarii Lazarus și Mureșan. Sfidarea premierului propus, tăcere la tribuna Parlamentului
- 17:00Sebastian Burduja se inspiră din manualul vechiului PDL, discurs copiat
- 15:11Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























