Advertising
Advertising
Bucureștiul se încinge: ANM anunță temperaturi de până la 32 de grade și nopți tropicale

Caniculă Capitală/ Profimedia
Scris de Realitatea.NET Publicat: 22 iun. 2026, 13:22
Capitala se va confrunta cu o perioadă de vreme călduroasă, cu maxime de 31-32 de grade Celsius și nopți tropicale, în timp ce miercuri sunt așteptate averse, descărcări electrice și posibile căderi de grindină, potrivit prognozei speciale emise de Administrația Națională de Meteorologie pentru perioada 22-24 iunie.
Citește și
- 15:52Descoperire cutremurătoare la Galați: trupul unui necunoscut, găsit în timpul unei operațiuni de salvare
- 15:19Angajata MAE care a falsificat state de plată timp de 15 ani a încheiat acord de recunoaștere cu DNA: ce pedeapsă a primit
- 12:46Alertă hidrologică: risc de viituri și inundații locale în mai multe județe din țară. Zonele vizate
- 12:22Vara asta, apartamentul tău respiră altfel
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























