Advertising
Advertising
Ungaria oferă României ajutor pentru tratarea pacienţilor COVID-19
7 oct. 2021, 18:14
Actualizat: 7 oct. 2021, 18:14

Ungaria oferă sprijin României pentru tratarea pacienţilor COVID-19. Foto/Profimedia
Articol scris de Scris de Iulian Budusan
Ungaria a oferit României ajutor pentru tratarea pacienţilor COVID-19, a anunţat joi ministrul de externe ungar Peter Szijjarto, în timp ce România se confruntă cu un număr record de noi infectări şi cu o criză de paturi la ATI.
„Ministrul de externe Peter Szijjarto a oferit sprijin din partea Ungariei pentru tratarea pacienţilor cu coronavirus, într-o scrisoare transmisă în weekend”, a răspuns MAE de la Budapesta unei întrebări adresate de această agenţie de presă, adăugând că sunt în desfăşurare discuţii cu România cu privire la paşii concreţi ce urmează să fie întreprinşi.
Citește și:
- 11:26 - Fabrică de procesare a cărnii de pui din Galați, închisă de Garda de Mediu. Au fost descoperite nereguli grave
- 11:25 - Amenzi automate pentru telefonul la volan: Unde au fost instalate noile camere inteligente
- 11:19 - Bursa de Valori București deschide în creștere marți dimineața, în ziua moțiunii de cenzură
- 11:11 - Ce lucrări trebuie făcute în grădină în luna mai. Sfaturi utile de la specialiști
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













