Un polițist din Arad a fost lovit de o mașină în timpul unei acțiuni cu radar pe autostradă. Bărbatul a fost transportat la spital

Politia rutiera
Un agent de la Poliția Autostrăzi din Arad, care participa la o acțiune cu radar pe autostrada A1, a fost lovit de o mașină condusă de o femeie care a intrat brusc pe banda pe urgență, unde se afla polițistul, acesta fiind transportat la spital pentru îngrijiri.
Accidentul a avut pe autostradă între Nădlac și Arad, în timp ce agentul făcea semn unui șofer să tragă pe dreapta, au declarat, miercuri, surse judiciare, conform Agerpres.
În spatele șoferului care era oprit de agent circula o mașină condusă de o femeie, iar aceasta nu a observat la timp indicațiile polițistului și a virat brusc dreapta, intrând pe banda de urgență, unde se afla agentul. Mașina l-a rănit pe polițist, care a fost transportat la spital, unde s-a constatat că a suferit o luxație de umăr și o posibilă fractură de picior, care este în continuare investigată medical.
Șoferița este din Caraș-Severin și este cercetată pentru vătămare corporală din culpă.
Citește și:
- 23:50 - Anchetă în Sibiu: tânără de 23 de ani, acuzată că a efectuat ilegal proceduri estetice timp de cinci ani
- 23:33 - POLITICO: decizia PSD de a se alia cu AUR depășește linia roșie. Se dărâmă sau nu planul europenilor?
- 23:21 - Caz revoltător în Covasna: șofer prins băut, cu doi copii mici transportați în portbagaj
- 23:12 - Nicușor Dan, față în față cu cancelarul federal al Austriei. Discuții cruciale la Summitul Inițiativei celor Trei Mări
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














