Actual· 1 min citire

Un bărbat a vrut să incendieze steagurile unor țări occidentale, în fața Primăriei Timișoara - FOTO

Un bărbat a vrut să incendieze steagurile unor țări occidentale, în fața Primăriei Timișoara - FOTO

Un bărbat a vrut să incendieze steagurile unor țări occidentale, în fața Primăriei Timișoara - FOTO

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 18 iun. 2022, 13:59

Momente de panică în fața Primăriei din Timișoara. Un bărbat a încercat să dea foc steagurilor unor țări occidentale, arborate în fața clădirii municipalității. Mai mult, atacatorul a transmis incidentul live pe rețelele de socializare.

La orele 11.40, individul de 36 de ani, din Dolj, a aprins o torță lunga si a ridicat-o pana la nivelul drapelelor, potrivit Opinia Timișoarei.

Trecătorii au fost surprinși să observe bărbatul care avea și o torță în mână și perora un discurs antioccidental. Un șofer a oprit și a încercat să-l oprească.

Drapelele Marii Britanii, Germaniei si Italiei au avut de suferit in urma acțiunii vandalului, care a fost apoi audiat la poliție. Potrivit sursei citate, bărbatul este un protestatar cunoscut, care s-a remarcat mai ales în perioada pandemiei, ca un militant împotriva oricăror măsuri de protecție.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual