SURPRIZĂ pentru Prima Doamnă a României. Ce a primit de ziua ei

SURPRIZĂ pentru Prima Doamnă a României. Ce a primit de ziua ei
Carmen Iohannis împlinește joi 57 de ani. Elevii săi de la clasa a 12-a E a Colegiului Național "Gheorghe Lazăr" din Sibiu, unde este profesor de engleză, au sărbătorit-o cu o zi mai devreme, pe 1 noiembrie, însoțind-o la biserică și, apoi, așteptând-o în sala de curs cu un tort și flori.
"Planificasem de mult timp ce voiam să facem de ziua dânsei, așa că ne-am învoit și am mers, la ora 10, împreună, la biserică, pentru că știam cât de important e pentru doamna dirigintă să meargă pe 1 noiembrie la slujbă. Plus că noi astăzi nu avem ore cu ea, așa că am profitat ieri", a povestit Maria, una dintre elevele sale, citată de Tribuna.ro.
După slujba de la biserică, elevii au revenit în clasă, unde au așteptat-o pe soția președintelui României cu tort și un aranjament floral și i-au cântat "La mulți ani!".
"În fiecare an, noi ne pregătim din vreme pentru aniversarea dânsei. Ne-a surprins și ea anul acesta, ne-a comandat pizza. A fost foarte fericită", a mai spus Maria.
Citește și:
- 20:58 - Rusia declară armistițiu unilateral cu Ucraina pe 8-9 mai. Zelenski refuză și numește decizia „frivolă". Moscova amenință că va bombarda centrul Kievului
- 20:44 - Donald Trump amenință, din nou, că «șterge de pe fața Pământului» Iranul dacă atacă nave americane
- 20:18 - Doi tineri reținuți după ce ar fi dansat pe morminte în Cimitirul Bellu. Anchetă pentru profanare
- 20:12 - Vremea se încălzește în toată România. Temperaturile vor atinge 28 de grade, dar vin și averse aproape zilnic
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














