Advertising
Advertising
Şeful de divizie din CFR SA, reținut pentru luare de mită în formă continuată. Sumă URIAȘĂ plătită pentru un post de ACAR

Suspectul a cerut 11.000 de lei pentru a favoriza un post de acar
Scris deRealitatea.NET
Publicat27 sept. 2024, 17:54
Sursărealitatea net
Şeful Diviziei Trafic din cadrul CFR SA Constanţa, Gheorghe Şoldan, a fost reţinut pentru 24 de ore pentru luare de mită în formă continuată. Șoldan este acuzat procurori că a primit peste 11.000 de lei pentru a ajuta o persoană să câştige concursul de angajare pentru postul de acar.
Citește și
- 15:41Fraudă de 1,3 milioane de lei la o agenție de turism. Administratorul a virat banii în conturile apropiaților
- 20:13Tragedie pe DN 67: Un bărbat de 33 de ani a murit într-un accident cu un TIR, în Vâlcea
- 17:52Apele Române amâna până joi dimineață scufundarea barjelor pe Dunăre pentru a evita riscurile. „Dacă există un minim risc, operațiunea se va anula”
- 21:49Avertisment de la Cernavodă: Reactorul 2 mai poate funcționa doar șapte zile din cauza secetei pe Dunăre. Când ar putea fi repornită Unitatea 1
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























