Secția de Urgențe a Spitalului Filiași a fost închisă după ce un pacient a fost depistat cu coronavirus
Secția de Urgențe a Spitalului Filiași a fost închisă după ce un pacient a fost depistat cu coronavirus
Centrul de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Filiași a fost închis după ce un pacient, în vârstă de 67 ani, a fost confirmat ca fiind infectat cu noul virus.
Centrul de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Filiași a fost închis după ce un pacient, în vârstă de 67 ani, a fost confirmat ca fiind infectat cu noul virus. Bărbatul a fost transferat, miercuri seară, la Spitalul Clinic de Boli lnfecțioase si Pneumoftiziologie „Victor Babeș” Craiova în urma confirmării testului pentru COVID-19.
Acest pacient devine cazul cu numărul 5, în județul Dolj.
Citește continuarea pe realitateadecraiova.net.
Citește și:
- 19:37 - Rusia se blindează pentru parada de 9 mai, de frica dronelor ucrainene. Sisteme antirachetă și tunuri, scoase masiv pe străzi
- 19:18 - O mașină a intrat într-o mulțime în centrul orașului Leipzig. Cel puțin două persoane au murit, mai multe sunt rănite grav - FOTO/VIDEO
- 19:09 - O dronă ucraineană a lovit în inima Moscovei, la mică distanță de Kremlin
- 18:54 - Liderii PSD se reunesc în această seară într-o ședință online, înaintea votului la moțiunea de cenzură
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














