Advertising
Advertising
Șapte persoane din cadrul Ambasadei României în Republica Franceză, testate pozitiv cu COVID-19

coronavirus 2019
Scris deRealitatea.NET
Publicat30 mar. 2020, 12:22
Actualizat30 mar. 2020, 13:51
Ministerul Român al Afacerilor Externe (MAE) a anunțat, astăzi, că șapte persoane din cadrul Ambasadei României în Republica Franceză au fost testate pozitiv cu COVID-19, informează Realitatea PLUS. Potrivit MAE, toate cele șapte persoane au starea de sănătate bună, fiind asimptomatice. Informația a fost confirmată și de către ambasadorul României la Paris, Luca Niculescu, într-o postare pe pagina sa de Facebook.
Citește și
- 19:55Top 2026: Destinația din Europa care ocupă primul loc la siguranță pentru turiști
- 19:46Reacția lui Nicușor Dan după acuzațiile Iranului la adresa României: „Avem un parteneriat strategic”
- 19:28Nicușor Dan spulberă zvonurile despre suspendare: „Nu cred că este cazul”
- 19:18Consilierii USR au idei trasnite: „În străinătate, ca turist, îmi place să merg şi în cimitire”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























