Samsung Galaxy Mega 6.3 – opreşte gloanţe şi salvează vieţi
Samsung Galaxy Mega 6.3 – opreşte gloanţe şi salvează vieţi
Cu toate că nu este prima oară când vorbim de un telefon care a reuşit să oprească un glonte, nu s-a mai întâmplat aşa ceva un Galaxy Mega 6.3.
Oricine vă poate face o listă cu efectele negative pe care le au smartphone-urile asupra noastră, atât din punct de vedere al dependenţei pe care o crează cât şi al radiaţiilor pe care le emit. Pe lista de avantaje însă, nu cred că cineva ar pune foarte sus abilitatea un gadget de a rezista la gloanţe, chiar dacă am văzut multe clipuri în care telefoane şi tablete sunt împuşcate cu entuziasm.
În cel mai recent capitol al poveştilor în care un telefon salvează viaţa unui om, un Samsung Galaxy Mega 6.3 a o oprit un glonte destinat purtătorului hainei de mai sus. Evenimentul a avut loc în Taiwan şi a plecat de la un portofel găsit pe stradă. Un individ pe nume Han a găsit respectivul portofel, a intrat în primul bar şi a început să dea de băut la toată lumea folosindu-se de proaspăta sa avere. Nu a durat mult până când Xu, proprietarul de drept al portofelului a intrat în acelaşi bar şi la acuzat pe Han că i-a furat banii, moment în care a şi scos un pistol. În apărarea sa, Xu a scos o seceră doar ca, după câteva secunde, să fie împuşcat în piept.
Citeşte mai mult pe playtech.ro
Citește și:
- 22:09 - SUA au trimis portavionul USS Nimitz în coasta Havanei, iar la scurt timp regimul cubanez a acceptat ajutorul american de 100 de milioane de dolari
- 21:49 - Robert Turcescu, analiza momentului: „Bolojan se pregătește de prezidențiale alături de Koveși, actori, artiști și muzicieni”
- 21:26 - Ceartă în toată regula între ministrul Mediului și o jurnalistă. „E foarte bine că țipați peste mine” - VIDEO
- 21:10 - Călin Georgescu, mesaj puternic de Înălțarea Domnului și Ziua Eroilor: „După jertfă urmează biruința. După Cruce urmează Învierea”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














