Actual· 1 min citire

S-a apucat de săpat o fântână și a căzut în gol 10 metri VIDEO

Malul de pământ nu a mai rezistat și s-a surpat cu muncitorul. Foto/Agrepres

Malul de pământ nu a mai rezistat și s-a surpat cu muncitorul. Foto/Agrepres

Publicat28 sept. 2024, 19:23
SursăRealitatea

Un bărbat care s-a apucat să sape groapa pentru o fântână a căzut în ea. Malul de pământ nu a mai rezistat și s-a surpat cu muncitorul, care a căzut 10 metri în gol.

Un bărbat a fost surprins de un mal de pământ în timp ce săpa o fântână, în localitatea Călugăreni, comuna Adâncata, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Suceava.

La faţa locului intervin pompierii militari cu trei echipaje cu accesorii specifice şi cu sprijinul unei ambulanţe SAJ, cu medic.

Fântâna are o adâncime de aproximativ 10 metri, iar în momentul de faţă se lucrează cu ajutorul unui buldoexcavator pentru crearea accesului către victimă", au transmis oficialii ISU.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual