Primarul se spală pe mâini de locuințele sociale din Râmnicu Sărat. Drama familiilor abandonate de autorități - VIDEO

Oamenii reclamă faptul că lucrările s-au făcut doar pe hârtie
Mai multe familii trăiesc în condiții mizere în locuințele sociale din Râmnicu Sărat. Oamenii au reclamat de mai multe ori primăriei conduse de social-democratul Sorin Cîrjan că nu s-a reparat nimic la aceste imobile, chiar dacă lucrări au fost prevăzute. În realitate, banii pentru refacerea camerelor au ajuns în conturile mai multor firme controlate de apropiații primarului, potrivit jurnaliștilor de la site-ul Puterea. Jurnaliștii Realitatea PLUS au încercat să obțină un punct de vedere de la primarul Sorin Cîrjan, dar fără succes. Edilul declarase pentru ziarul Puterea că locuințele sociale sunt în responsabilitatea viceprimarului.
Primăria condusă de PSD la Râmnicu Sărat a uitat de oamenii care trăiesc în locuințele sociale. Locatarii spun că trăiesc în condiții dezastruoase și acuză administrația condusă de social-democratul Sorin Cîrjan că nu face nimic pentru ei.
Principalele probleme ale oamenilor sunt lipsa apei curente, motiv pentru care copiii sunt nevoiți să meargă la școală nespălați. Nu există sistem de încălzire, pereții sunt plini de igrasie, iar infiltrațiile de apă sunt la ordinea zilei.
Oamenii spun că reprezentanții primăriei nu vizitează niciodată aceste locuri, decât o dată la patru ani, când locatarii sunt duși cu mașinile la secțiile de votare. Cei care trăiesc în aceste condiții spun că au existat mai multe lucrări de mântuială, unde banii au fost încasați de firmele apropiate de primarul Sorin Cîrjan.
Citește și:
- 23:42 - Amendă de 5.000 lei pentru un șofer prins în centrul Capitalei cu o cifă: bărbatul nu avea autorizaţie pentru Zona A - FOTO
- 23:34 - Suspect arestat în Austria după contaminarea unor borcane cu mâncare pentru bebeluși
- 23:00 - Șofer din Maramureș, amendat cu 5.000 lei după mai multe depășiri periculoase: conducătorul auto, filmat din elicopter
- 22:38 - Război Orientul Mijlociu. Iranul pune presiune pe Trump: "Mingea e în terenul SUA"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














