Actual· 1 min citire

Pensionar recalcitrant amendat cu peste 11.000 de lei

politie amenzi

politie amenzi

Publicat17 apr. 2020, 19:02
Actualizat17 apr. 2020, 21:01

Un pensionar în vârstă de 70 de ani, din București, s-a certat cu polițiștii ca la uşa cortului după ce a fost oprit în trafic. Bărbatul a refuzat orice colaborare cu oamenii legii, devenind recalcitrant. În cele din urmă, s-a ales cu dosar penal. 

Bărbatul se afla la volanul unui autoturism și a fost oprit în trafic, în comuna Drăganu.

În loc să ofere documentele pentru verificare, s-a luat la ceartă cu oamenii legii. A refuzat să dea actele spre verificare şi să îşi decline identitatea.

A devenit recalcitrant şi oamenii legii nu au putut să se mai înţeleagă cu el.

Citește continuarea pe realitateadeargeș.net

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual