Advertising
Advertising
Noi scumpiri după Paște, cât vor plăti românii pentru alimente. BNR avertizează: inflația poate înregistra mâine noul vârf - pragul pe care l-ar putea depăși

Inflație
Scris deRealitatea.NET
Publicat13 apr. 2026, 11:34
SursăRealitatea PLUS
Rata inflației ar putea înregistra mâine un nou vârf, iar datele arată că mâncarea a devenit principala povară a românilor, cheltuielile pentru alimente au crescut semnificativ. Experții de la BNR susțin că, cel puțin trei luni de acum încolo, vom avea o inflație ridicată, iar după vom intra în proces de dezinflație, adică prețurile vor crește în continuare, dar mai lent.
Citește și
- 12:12SURSE. Cum arată componența guvernului lui Adrian Veștea
- 12:02Avion prăbușit pe o autostradă din Texas: Pasageri salvați din aeronava în flăcări VIDEO
- 11:44Bărbat cercetat după ce ar fi lovit trei participanți la Bucharest Pride. Polițiștii au găsit arme la percheziții
- 11:25 Petrișor Peiu: „Nicușor Dan trebuie să își schimbe discursul pe care l-a avut până acum față de AUR”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























