Mirel Rădoi are coronavirus - Antrenorul naționalei s-a îmbolnăvit cu 10 zile înainte de un meci crucial

Mirel Rădoi
Mirel Rădoi are coronavirus - El s-a îmbolnăvit tocmai înaintea începerii campaniei de calificare pentru Cupa Mondială din 2022.
Mirel Rădoi (39 de ani), selecționerul echipei naționale de fotbal, a fost depistat pozitiv cu COVID-19.
În luna martie, România va înfrunta Macedonia de Nord (25 martie), Germania (28 martie) și Armenia (31 martie), în preliminariile de calificare la Cupa Mondială din 2022.
Cu 10 zile înainte de primul meci din preliminariile Cupei Mondiale, echipa națională este lovită de o veste nefastă. Selecționerul Mirel Rădoi a fost depistat pozitiv cu COVID-19, motiv pentru care conferința sa de presă, programată miercuri, 17 martie, nu va mai avea loc.
„Am efectuat luni, 15 martie, un test COVID care, din păcate, a ieșit pozitiv. Nu am simptome acum. Îmi doresc din tot sufletul să fi fost o eroare sau, în cel mai rău caz, ca perioada de 14 zile să fie aproape de final în cazul meu astfel încât să putem începe normal pregătirea partidelor”, a declarat selecționerul pentru frf.ro.
Citește și:
- 20:07 - Posibilul viitor ministru al Sănătății dădea sfaturi din cadă despre beneficiile băilor fierbinți asupra organismului
- 20:03 - Nicușor Dan a discutat cu generalul Gheorghiță Vlad. Cine îl va însoți pe președinte la Summitul NATO de la Ankara
- 19:44 - A fost reluată furnizarea gazelor în blocul din Galați lovit de drona rusească. Şase apartamente nu sunt încă realimentate
- 19:32 - Ședință la Palatul Cotroceni, după incidentele cu drone de pe teritoriul României, mâine-SURSE
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














