Ludovic Orban a anunţat când demite prefecţii şi directorii puşi de PSD

Friday, 22 November 2019, 17:23 Sursă: Realitatea.NET

Premierul Ludovic Orban a anunţat că va schimba prefecţii şi subprefecţii, după turul 2 al alegerilor prezidenţiale.

Adaugă părerea ta

Orban a declarat că i-a lăsat pe aceştia să organizeze alegerile, înainte să-i înlocuiască.

„Îi vom schimba, nu este nicio emoţie. N-am vrut să-i schimbăm ca să nu se spună că vrem să afectăm procesul electoral. Ei pregătiseră alegerile şi i-am lăsat să îşi îndeplinească atribuţiile astfel încât să fie alegeri corecte şi să nu existe niciun fel de problemă. Prefectul este reprezentantul Guvernului în teritoriu. Orice Guvern are dreptul de a-şi alege propriii reprezentanţi în teritoriu”, a spus Ludovic Orban.

Premierul a adăugat că vor urma schimbări şi la şefia serviciilor publice deconcentrate, directorii acestor instituţii urmând a fi evaluaţi.

Citește ce măsuri va mai lua Ludovic Orban pe realitateadeolt.net!

Comentarii Existente
2019-11-22 18:10:15
Astrid

Care Guvern Ludovic Orbán , voi cu 22% la ultimele alegeri parlamentare? Prin șantaj, manipulări , trădări ,ca doar la asta va pricepeți , jegoșilor , ați răsturnat un guvern legitim !!!! Va vine și voia rândul imbecililor care habar nu aveți sa guvernați !!!! Plecați dracului acasă!!!

2019-11-22 19:35:24
Gheorghe Hriscu

TRIST! O primă greșeală a PNL Banii pentru membri comisiilor de votare nu s-au plătit pînă azi 22/11/20119 și nu se stie nici când. Răspund prefecturile

2019-11-22 19:35:46
Gheorghe Hriscu

TRIST! O primă greșeală a PNL Banii pentru membri comisiilor de votare nu s-au plătit pînă azi 22/11/20119 și nu se stie nici când. Răspund prefecturile

2019-11-22 19:36:16
Gheorghe Hriscu

TRIST! O primă greșeală a PNL Banii pentru membri comisiilor de votare nu s-au plătit pînă azi 22/11/20119 și nu se stie nici când. Răspund prefecturile

2019-11-22 19:36:56
Gheorghe Hriscu

TRIST!!!

2019-11-22 20:11:55
Siegfried

@Astrid Spânzură-te, curmă-ți chinul.

2019-11-22 20:47:38
Dinca Vasile

Cacaciosilor!!! V ati bazat numai pe tradatori!! Veti fi si voi tradati!!

2019-11-22 20:49:24
Paine si circ in Romanica

....ma bucur insa ca din ce in ce tot mai putini prosti pun botul la nazdravanii de genul asta de campanie electorala din partea Guvernului Bufonilor pentru Santa Klaus.

2019-11-23 06:01:59
Schimbarea administratiei,este continuarea loviturii..

Dl Siegfrid,ce nume e ăsta,că gândirea o recunosc ?Ce dacă o doamnă,Astrid,are o altă părere ?Vă supără sau va turbează ?Si eu zic la fel,revoluțiile nu respectă legi ,nici Dan Iosif ,.Ioan Dincă,și alți părinți ai Revoluției,în 89.nici arestarea lui Antonescu in 1945,nici arestarea dlui Dragnea în 2019, nu au fost legale,dar problema e alta.In SUA,patria democrtaiei planetare,administratia ca si congresmenii se aleg,presedintele numeste in administratie pe cei care au dat bani in alegeri.Revoluție su nu ,guvernul actual trebuie sa schimbe administratia ,cu oameni loiali si flâmânzi.Nu vedeti la dl Laios,se vor schimba politic,nu după analiza succesurilor,desigur acola unde nu se schimbă de drept,cum ar fi prefecții.

2019-11-23 07:26:59
Viorel

Sa inteleg ca pnl-ul va numi prefecti din alte partide sau se va da concurs?

2019-11-23 07:31:32
Viorel

Sa inteleg ca pnl-ul va numi prefecti din alte partide sau se va da concurs?

2019-11-23 07:55:29
Fara HOTI. JEFUITORI, TRADATORI, CORUPTI in functii publice !!!

Jos cu ciordeii, au pierdut majoritatea in parlament ! Proprii lor parlamentari inteleg ca au fost si sint folositi de crima organizata ! ''Politica'' e doar scuza infractorilor de a consolida gastile care paraziteaza statul !!!

2019-11-23 11:15:23
Mi-e jenă de trubadurii rusinii,care folosesc lozinci sa minta poporul

Dl „Fără hoți”,PSD nu a pierdut majoritatea in parlament ,s-a rupt o alianță dintre două pertide cu orietări differite,stâng,PSD,dreapta ,ALDE.Adevarata prietenie dureaza cât timp sun interese comune,ambele partide doreau sefi la presedenție si au pierdut amândouă.Numai că PSD isi va reveni dar ALDE va pieri ca măgarul in ca măgrul în ceață.Ai să râzi .dle Fără hoți.dar confundati partidul cu oamenii,si in PSD or fi un procuror care face abuz,un judector care condamnă adversari politici pe interceptări măsluite la Pliorsti de procurori de elită,dar asta nu insemnă ca afectează politica PSD si nici onoare dlui presedinte,care n-a fost informat,să nu fie deranjat.Aici vă vreau ce a legiferat gresit PSD,ca a cercetat-o pe Coderina,spioana vestului pentru mizilicuri /adică seminte vândute in ziar /?Că nu a făcut străzi,spitale noi ,dar a modernizat pe cele vechi,nu a făcut scoli,dar copii se nasc in Spania si multi in Italia?Sau ca criticat UE pentru standarde duble si a vrut ca 2% din pib să fie pentru industria de apărare,pe când americanii ne spuneau ca au ei rachete sa oamore rusul ?

2019-11-23 11:46:21
Siegfried

@Schimbarea administratiei,este continuarea loviturii.. Distonocalm doamnă, Distonocalm.

2019-11-23 12:40:43
Cine nu-i cu noi ,e..ce e dle Siegfried ?

Dl Siegfried,eu folosesc marihuana,dv doar disctonocalm ?De-aia aveti voci de trompetă si gândirea de codoși,ca dl Rareș Bogdan

Alte articole din: POLITICĂ