Advertising
Advertising
Legea privind exploatarea minereurilor de la Roşia Montană, respinsă în Camera Deputaţilor

Legea privind exploatarea minereurilor de la Roşia Montană, respinsă în Camera Deputaţilor
Scris deRealitatea.NET
Publicat3 iun. 2014, 17:00
SursăMediafax
Camera Deputaţilor a respins, miercuri, cu 301 voturi "pentru", 11 "împotrivă" şi 3 abţineri, proiectul de lege privind exploatarea minereurilor auro-argentifere din Roşia Montană, mai mulţi deputaţi arătând că acest lucru este şi o consecinţă a eforturilor făcute de societatea civilă în stradă.
Citește și
- 21:33IQOS lansează „Studioul Curiozității” la Bucharest Design Festival
- 21:16Dosar penal prin e-SIGUR: Zeci de șoferi au dat vina pe soții!
- 20:41Doliu în economia mondială: Alan Greenspan, legendarul președinte al Federal Reserve, a murit la vârsta de 100 de ani
- 19:19Serviciile de informații avertizează: Inteligența Artificială va putea prăbuși guverne în câteva luni
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























