Iubitul Elenei Udrea, mesaj în exclusivitate la "Culisele Statului Paralel". Ce i-a transmis partenerei

Elena Udrea și Adrian Alexandrov
Adrian Alexandrov, iubitul Elenei Udrea, a afirmat că a fost din nou în Bulgaria pentru a-i transmite că rămâne în arest și pentru a o încuraja. Într-un mesaj transmis jurnalistei Anca Alexandrescu, realizatoarea emisiunii "Culisele Statului Paralel", Alexandrov a relatat cum a primit vestea partenera sa.
"Am reușit să ajung la Elena azi, eu personal i-am dat vestea despre respingerea deciziei de punere în arest la domiciliu, este o veste grea pentru noi, este cu atât mai greu pentru că spera să fie eliberată din arest ca să poată ajunge la domiciliul în care ar fi putut să-și vadă și să-și strângă în brațe copilul. E departe de casă, de copil și de familie. Este singură, am rugat-o să reziste să nu cedeze și să spere că va ajunge acasă lângă fetița, pentru că asta-și dorește cel mai mult," i-a transmis Adrian Alexandrov, printr-un mesaj, Ancăi Alexandrescu.
Tot joi, partenerul fostului ministru a postat și un mesaj către Avocatul Poporului, Renate Weber, căruia îi cere sprijin. Solicitarea de extrădare a Elenei Udrea se va judeca, din nou, pe 19 aprilie, iar până la acea dată va rămâne în arest, cu toate că a solicitat să fie lăsată în arest la domiciliu, din motive medicale.
Citește și:
- 16:44 - Mai multe persoane s-au simțit rău la o piscină terapeutică din Eforie Nord. Două au fost transportate la spital
- 16:28 - „Mi-a fost frică". Proprietara gospodăriei din Galați unde a căzut o dronă rusească a povestit ce s-a întâmplat
- 16:15 - Tragedie în Constanța. O fetiță de doi ani a murit după ce a înghițit bile dintr-o jucărie
- 15:48 - Nicușor Dan, reacție după drona rusească căzută la Galați: „Instituțiile au acționat corect și coordonat. Condamn ferm comportamentul iresponsabil al Rusiei"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














