Advertising
Advertising
George Simion, mesaj ferm de peste Ocean: ”Rupeți coaliția acum, nu dați vina pe noi. AUR nu a negociat cu PNL și PSD”-VIDEO

George Simion, mesaj ferm de peste Ocean
Scris deRealitatea.NET
Publicat29 mar. 2026, 13:57
Actualizat1 apr. 2026, 13:38
SursăRealitatea PLUS
George Simion a declarat, într-un interviu realizat în exclusivitate de jurnalista Realitatea Plus, Alessia Păcuraru, că actuala coaliție de guvernare, formată din PSD, PNL, USR și UDMR, a menținut puterea ”împotriva firii” și a refuzat să facă loc unei alternative. Președintele AUR acuză că România a fost împinsă spre sărăcie, recesiune tehnică și prag de faliment. De asemenea, liderul suveranist afirmă că AUR este ”singura forță redutabilă” din opoziție, respinge zvonurile privind negocieri cu partidele aflate la guvernare și cere ruperea coaliției.
Citește și
- 09:25Cine este Adrian Veștea, liderul PNL desemnat să formeze guvernul?
- 23:27Ilie Bolojan s-a dus la Țiganca, la mânăstire, ca să comemoreze eroii României din Moldova
- 23:18O nouă înșelăciune face victime în România. Cum funcționează „Metoda creditul”
- 23:01Diana Șoșoacă, în mijlocul unui nou scandal: Dosare penale și amenzi în masă după „Marșul Normalității” VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























