Fost director Distrigaz, mort într-un accident grav. Soția sa, în comă

Fost director Distrigaz, mort într-un accident grav. Soția sa, în comă
Accident mortal în județul Satu Mare. Un bărbat, șoferul unui autoturism a decedat, iar o femeie, pasager, este în comă. Accidentul s-a produs marți, între localitățile Apa și Iojib.
Un grav accident de circulație a avut loc marți, în județul Satu Mare. Trei persoane au rămas încarcerate, însă una dintre acestea a murit, în ciuda eforturilor medicilor.
Victima decedată este Ioan Oroian, fostul director Distrigaz Nord Maramureș. Acesta se la volanul mașinii împreună cu soția sa, în calitate de pasager. Femeia a fost transportată de urgență la Spitalul Județean din Baia Mare, cu elicopterul SMURD, în comă indusă, starea acesteia fiind gravă.
Potrivit autorităților sătmărene, accidentul s-a produs după ce șoferul autoturismului a virat la stânga fără să se asigure, moment în care a fost lovit în plin de un microbuz care se afla în depășire.
În urma impactului puternic, ambele autovehicule au ieșit de pe carosabil și au ajuns în șanț.
Citește și:
- 23:25 - Ilie Bolojan, despre banii din SAFE:”Ne împrumutăm din cauza războiului Rusiei”
- 23:20 - Ce grup din Parlament este pregătit să susțină un guvern minoritar condus de Bolojan
- 22:51 - Paradoxul HoReCa în 2026: Restaurante pline, dar pe marginea prăpastiei. De ce riscă 25% dintre localuri falimentul?
- 22:39 - Criza de încredere în clasa politică: Robert Turcescu cere „întoarcerea la popor” și vot corect
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













