Elicopterul în care se afla preşedintele Ebrahim Raisi a fost găsit de echipele de căutare. Nu sunt informații despre starea persoanelor de la bord

A fost găsit găsit elicopterul în care era președintele Iranului.
Elicopterul care a aterizat forţat în Iran şi în care se afla preşedintele Ebrahim Raisi a fost găsit de echipele de căutare, a anunţat televiziunea de stat, citată de The Guardian.
Deocamdată nu există informaţii actualizate cu privire la starea celor aflaţi la bord.
Oficialii iranieni au vorbit cu două persoane care se aflau în acelaşi elicopter cu preşedintele Ebrahim Raisi, a declarat vicepreşedintele iranian pentru afaceri executive Mohsen Mansouri pentru agenţia semi-oficială de presă FARS.
Elicopterul care îl transporta pe președintele Iranului, dispărut fără urmă! Căutările au încetat din cauza vremii nefavorabile
Ei spun că au luat contact "de mai multe ori" cu un pasager şi cu un membru al echipajului de zbor la scurt timp după prăbuşire, ceea ce indică faptul că incidentul "nu a fost grav", a declarat Mansouri.
Trei elicoptere zburau pe aceeaşi rută înainte ca două să piardă contactul cu elicopterul lui Raisi, a declarat Mansouri.
"Ministerul Comunicaţiilor şi alte agenţii de securitate au identificat zona incidentului pe o rază de 2 kilometri. Din cauza condiţiilor meteorologice, accesul în zonă este dificil", a spus el.
Citește și:
- 22:43 - Donald Trump, critici dure la adresa cancelarului german Friedrich Merz: ”Nu ştie despre ce vorbeşte”
- 22:25 - Președintele PSD pune piciorul în prag: ”România trebuie să scape de acest guvern”
- 22:24 - Litigiu internațional pe contractele de înarmare: Firma italiană care pune sub semnul întrebării transparența MApN în programul SAFE
- 22:03 - Ea este Valentina Dumitru, femeia de 45 de ani care a murti în urma unui lifting facial. Mesajul emoționant postat de familie: ”Te iubim dincolo de timp și spațiu”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














