Advertising
Advertising
Elevii ar putea primi de la stat 250 lei pentru rechizite și cărți

Elevii ar putea primi de la stat 250 lei pentru rechizite și cărți
Scris de Realitatea.NET Publicat: 30 iul. 2019, 12:50
Fiecare elev din România va avea dreptul, în această toamnă, să primească 5 tichete a câte 50 de lei fiecare, adică 250 de lei, potrivit unui proiect de hotărâre de guvern publicat în dezbatere de Ministerul Educației.
Citește și
- 19:19Serviciile de informații avertizează: Inteligența Artificială va putea prăbuși guverne în câteva luni
- 18:41Radiografia fiscală a Cabinetului Veștea: Diagnoză corectă a ANAF, dar fără calendar de tratament. Marile capcane pentru mediul de afaceri
- 18:15Protest la Parlament: Funcționarii publici intră în grevă japoneză în plină învestire a Guvernului
- 17:40Scântei în Parlament: Alexandru Rafila (PSD) și Ștefan Lőrincz (USR), replici tăioase pe tema Cabinetului Veștea și a „moștenirii” Bolojan
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























