Actual· 1 min citire

Crimă din gelozie, în județul Alba. Cum a acționat ucigașul

Un bărbat de 36 de ani a intrat în casa a doi tineri și i-a atacat cu un cuțit

Un bărbat de 36 de ani a intrat în casa a doi tineri și i-a atacat cu un cuțit

Publicat20 apr. 2021, 06:45
SursăRealitatea PLUS

O crimă din gelozie a avut loc într-o localitate din județul Alba. Un bărbat de 36 de ani a intrat în casa a doi tineri și i-a atacat cu un cuțit. Individul a devenit agresiv pentru că femeia pe care o curta de mult timp a rupt orice legătură cu el. 

Agresorul l-a înjunghiat pe tânărul de 23 de ani și a încercat să o omoare și pe iubita lui. Tânăra, în vârsta de 21 de ani, a scăpat cu viață, dar a ajuns la spital în stare gravă.

După ce i-a atacat, bărbatul a fugit. La scurt, timp, însă, a fost prins de polițiști într-o pădure. Individul a mărturisit și unde a aruncat arma crimei.

Oamenii legii l-au reținut și urmează să fie dus în fața instanței cu propunere de arestare preventivă.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual