Bărbatul suspect de uciderea unui copil de doi ani a fost prins de poliţie
Bărbatul suspect de uciderea unui copil de doi ani a fost prins de poliţie
Bărbatul suspect de uciderea unui copil de doi ani din judeţul Botoşani a fost prins de poliţie. Ioan Lazăr, în vârstă de 44 de ani, fugise miercuri din spitalul de neurospihiatrie Botoşani, profitând de faptul că autorităţile îl lăsaseră nesupravegheat. Poliţiştii l-au găsit abia în această seară în casa unor prieteni.
Ioan Lazăr fusese internat marţi în Spitalul din Botoşani pentru a i se verifica sănătatea mintală, dat fiind că este suspectat de o crimă de o ferocitate ieşită din comun. Acum o lună şi jumătate un copil de doi ani a fost găsit sfârtecat într-o fântână, după ce, în prealabil, fusese răpit din casa mamei sale.
Citește și:
- 14:15 - Ucraina ar putea ataca cu drone parada de la Moscova de 9 mai. Anunțul președintelui Volodimir Zelenski
- 14:11 - Captură majoră în Prahova: ANAF Antifraudă confiscă peste 4,5 milioane lei din comerț ilegal cu aur
- 14:10 - Tensiuni uriașe în Parlament înainte de votul pe moțiune: trei echipe de negociere PNL pentru salvarea Guvernului
- 13:58 - Incendiu de amploare în Toscana: 3.500 de persoane evacuate, peste 800 de hectare afectate VIDEO
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














