ALERTĂ. Accident cumplit la metrou. Intervenție în forță a autorităților

ALERTĂ. Accident cumplit la metrou. Intervenție în forță a autorităților
Un accident extrem de grav a avut loc, sâmbătă dimineață, la metrou.
Garnitura care gara la capat de linie, a rupt parapetul de protectie, 2 vagoane au sarit de pe sine si sunt suspendate la aproximativ 2 metri inaltime, fata de nivelul terasamentului.
Actioneaza Detasamentul Special de Salvatori, Detasamentul Aparatorii Patriei. Vatmanul este in ambulanta smurd, prezinta o contuzie.
”A fost declașat planul roșu de intervenție, este vorba de o singură garnitură care a sărit de pe șine, e un singur rănit care a fost preluat de echipajul SMURD ajuns de urgență la fața locului”, a precizat Raed Arafat.
”Metrorex informează că, astăzi, 26.01.2019, o locomotiva, care conducea un tren de metrou in depoul Berceni, s-a lovit de un parapete, intr-o activitate de manevera. Trenul nu circula cu calatori si nu a fost pusa in pericol siguranta circulatiei. Pentru a stabili cauzele producerii evenimentului, se va declansa o ancheta. Circulatia trenurilor de metrou se desfasoara conform graficului”, se arată în comunicatul Metrorex.
Sursa FOTO: ISU București-Ilfov
Citește și:
- 16:20 - Realitatea PLUS, prezentă la unul dintre cele mai importante summituri economice din Washington D.C.
- 15:57 - Cristoiu, val de ironii la adresa manifestațiilor pentru Bolojan: „Patria este în primejdie!”
- 14:19 - Revoltă masivă a românilor din cauza legii salarizării. Se pregătesc proteste uriașe din cauza „măsurilor aberante” ale guvernanților
- 12:48 - Report uriaș la Loto 6/49 și Noroc înainte de extragerile de duminică. Câți bani poți câștiga
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














