Un avion al Lufthansa cu destinaţia Detroit a făcut escală neprevăzută în Islanda

Un avion al Lufthansa cu destinaţia Detroit a făcut escală neprevăzută în Islanda
Avionul a făcut o escală de o oră şi 20 de minute pe aeroportul internaţional Keflavik pentru a fi controlat un bagaj.
Un avion al companiei germane Lufthansa, care decolase din Frankfurt cu destinaţia Detroit, a făcut o escală neprevăzută în Islanda după ce echipajului i s-a semnalat că la bordul său se află un bagaj încărcat din eroare. Anunţul a fost făcut de un purtător de cuvânt al companiei.
Avionul a făcut o escală de o oră şi 20 de minute pe aeroportul internaţional Keflavik pentru a fi controlat bagajul respectiv. Autorităţile americane au fost imediat informate cu privire la incident.
Purtătorul de cuvânt a subliniat faptul că nu există nicio legătură între bagajul rătăcit la bordul avionului Lufthansa şi tentativa de atentat împotriva aparatului american care asigura legătura Amsterdam-Detroit. \"Destinaţia celor două avioane este o nefericită coincidenţă\", a adăugat acesta.
Citește și:
- 14:51 - Zodiile inflluentata de luna Plină din această perioadă, începând cu data de 1 mai. Planul profesional se va reconfigura
- 13:34 - Ce riscuri ascund micii consumați în exces și combinați cu berea. Avertisment din partea specialiștilor
- 11:48 - Alimentul iubit de români care poate deveni periculos. Semnal de alarmă de la un medic epidemiolog
- 10:41 - Soluții naturale și la îndemâna oricui pentru gândacii de bucătărie. Vei scăpa de ei în numai câteva ore
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














