Ultimele Stiri· 1 min citire

Emil Boc s-a întâlnit cu Lucian Croitoru la Palatul Victoriei

Emil Boc s-a întâlnit cu Lucian Croitoru la Palatul Victoriei

Emil Boc s-a întâlnit cu Lucian Croitoru la Palatul Victoriei

Publicat15 oct. 2009, 13:52
Actualizat15 oct. 2009, 21:32

Emil Boc şi premierul desemnat Lucian Croitoru s-au întâlnit la Palatul Victoria. La întâlnire a participat şi Gheorghe Pogea, ministrul interimar al Finanţelor. Tema discuţiilor a fost criza economică şi situaţia României în relaţiile cu Fondul Monetar Internaţional şi UE.

Decretul prezidenţial pentru desemnarea lui Lucian Croitoru la funcţia de prim-ministru a fost publicat în Monitorul Oficial, acesta fiind pasul oficial pentru constituirea noului Guvern.

"Se desemnează domnul Lucian Croitoru în calitate de candidat la funcţia de prim-ministru, pentru a cere votul de încredere al Parlamentului asupra programului şi listei noului Guvern, potrivit art. 103, al. (2) din Constituţia României", se arată în decretul semnat joi de preşedintele Traian Băsescu. 

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri