Cornel Penescu vrea să îl readucă la FC Argeş pe Adrian Neaga

Cornel Penescu vrea să îl readucă la FC Argeş pe Adrian Neaga
Cornel Penescu are planuri mari pentru 2009. Patronul de la FC Argeş vrea să-i vadă pe piteşteni în Cupa UEFA şi să-l aducă acasă pe stelistul Neaga.
Neaga are porţile deschise la FC Argeş, anunţă patronul Cornel Penescu. Şeful din Trivale îl cheamă pe stelist să pună umărul la marele vis al piteştenilor: calificarea în Cupa UEFA.
Ultima aventură a Piteştiului
în Europa s-a terminat rău: 0-1 şi 0-7 cu Celta Vigo în 1998.
"Obiectivul lui Fc Argeş este clasarea pe locurile 1-7. Dacă asta înseamnă un loc de Uefa, este foarte bine. Jucătorii care au plecat de la FC Argeş au uşa deschisă. Rămâne ca el să îşi rezolve problemele cu Steaua. Am înţeles că a băgat memoriu pentru a fi liber de contract. Nu pleacă Tameş de aici pentru că nu plăteşte Dinamo 3 milioane pe el", a declarat Cornel Penescu.
Citește și:
- 14:51 - Zodiile inflluentata de luna Plină din această perioadă, începând cu data de 1 mai. Planul profesional se va reconfigura
- 13:34 - Ce riscuri ascund micii consumați în exces și combinați cu berea. Avertisment din partea specialiștilor
- 11:48 - Alimentul iubit de români care poate deveni periculos. Semnal de alarmă de la un medic epidemiolog
- 10:41 - Soluții naturale și la îndemâna oricui pentru gândacii de bucătărie. Vei scăpa de ei în numai câteva ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














