Advertising
Advertising
Nu vei mai fi amendat dacă ai uitat acasă permisul sau talonul: Senatul a dat undă verde proiectului

Control trafic
Scris de Realitatea.NET Publicat: 24 iun. 2026, 13:25
Șoferii care au permis de conducere valabil și mașina înmatriculată legal ar putea scăpa de amenzile primite doar pentru că au uitat acasă permisul sau certificatul de înmatriculare. Senatul a adoptat o inițiativă legislativă depusă de deputatul USR Alexandru Dimitriu, care elimină această sancțiune considerată depășită în contextul digitalizării sistemelor de verificare ale Poliției Rutiere.
Citește și
- 14:21Doliu uriaș în folclorul românesc: a murit Gabriela Tănase. Ultimul mesaj al artistei a emoționat fanii
- 14:06Accident grav în Ialomița: două camioane s-au ciocnit frontal și au luat foc pe DN 2A. Ambii șoferi, la spital
- 13:08 Mamă din Galați, reținută la Galați după ce un copil de 2 ani a fost găsit mort în apartament. Ceilalți doi frați sunt în stare gravă
- 12:55Șofer de TIR, filmat când rupe bariera unei treceri la nivel cu calea ferată din Constanța: imagini șocante VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























