Politica· 1 min citire

Klaus Iohannis, mesaj de ultima oră, despre parteneriatul cu SUA

Klaus Iohannis, mesaj de ultima oră, despre parteneriatul cu SUA

Klaus Iohannis, mesaj de ultima oră, despre parteneriatul cu SUA

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 11 iul. 2017, 12:01

Președintele Klaus Iohannis afirmă că Parteneriatul strategic cu SUA a marcat decisiv evoluția României, punctând că se va continua aprofundarea acestuia în beneficiul țării noastre.

"Acum 20 de ani se lansa Parteneriatul Strategic RO-US, care a marcat decisiv evoluția noastră. Continuăm aprofundarea sa, în beneficiul României!", a scris Iohannis, marți, pe Twitter.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica