Advertising
Advertising
Iohannis, întrevedere cu preşedintele Serbiei: Am discutat despre Kosovo. Soluţia nu trebuie impusă

Iohannis, întrevedere cu preşedintele Serbiei: Am discutat despre Kosovo. Soluţia nu trebuie impusă
Scris deRealitatea.NET
Publicat8 mar. 2018, 10:54
Actualizat8 mar. 2018, 14:29
Preşedintele Republicii Serbia, Aleksandar Vucic, se va afla joi la Bucureşti, într-o vizită oficială, ocazie cu care s-a întâlnit cu preşedintele Klaus Iohannis, urmând să aibă întrevederi şi cu premierul Viorica Dăncilă şi cu preşedintele Camerei Deputaţilor, Liviu Dragnea. Preşedintele român a menţionat, în declaraţia de presă comună, că nu trebuie impusă o soluţie în cazul situaţiei din Kosovo.
Citește și
- 13:36Sorin Grindeanu a spus clar: „PSD nu va vota un guvern din care nu face parte”
- 12:34Tupeul lui Ilie Bolojan: vrea guvern minoritar PNL-USR-UDMR - SURSE
- 12:30Ciprian Ciucu află astăzi dacă scapă de controlul judiciar. Ce spune primarul Capitalei despre acuzațiile DNA
- 11:55Kelemen Hunor, despre organizarea alegerilor anticipate: „În România nu există baza legală. În 36 de ani nu am reușit să o creăm”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























