Locale· 1 min citire

Incident șocant în plin centrul Bucureștiului. Un tânăr a fost incendiat de mai multe persoane

15 aug. 2019, 10:00
Actualizat: 15 aug. 2019, 10:00
Incident șocant în plin centrul Bucureștiului. Un tânăr a fost incendiat de mai multe persoane

Incident șocant în plin centrul Bucureștiului. Un tânăr a fost incendiat de mai multe persoane

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

Un tânăr în vârstă de 17 ani din Capitală a fost stropit de mai multe persoane cu substanță adezivă, după care au încercat să-l incendieze.

Un tânăr în vârstă de 17 ani din Capitală a fost stropit de mai multe persoane cu substanță adezivă, după care au încercat să-l incendieze. Tânărul a fost transportat la spital pentru îngrijiri, iar anchetatorii încearcă să identifice agresorii.

„În această dimineață, prin apel 112, Poliția Capitalei a fost sesizată că un tânăr de 17 ani a fost victima unei agresiuni, persoane necunoscute stropindu-l cu o substanță adezivă, după care au încercat să-l incendieze. Tânărul a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale”, transmite Poliția Capitalei.

Cazul a fost preluat de Parchetul de pe lângă Tribunalul București și Serviciul Omoruri, fiind efectuate cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tentativă de omor, pentru a fi stabilit ce s-a întâmplat cu exactitate, dar și pentru a identifica agresorii.

Potrivit unor surse, tânărul dormea pe o bancă în Parcul Unirii când patru bărbaţi au încercat să îl încendieze. În prezent, mai multe persoane sunt audiate, arată sursa citată.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Locale