DN 67D, BLOCAT 5 ore în Mehedinţi după ce mai mulţi arbori au căzut de pe versanţi

DN 67D, BLOCAT 5 ore în Mehedinţi după ce mai mulţi arbori au căzut de pe versanţi
Circulaţia rutieră a fost blocată, miercuri dimineaţă, timp de cinci ore, pe Drumul Naţional 67D între localităţile Baia de Aramă (Mehedinţi) şi Băile Herculane (Caraş-Severin), după ce mai mulţi copaci s-au desprins de pe versanţi din cauza zăpezii şi au căzut pe şosea, drumarii intervenind pentru degajarea arterei.
Circulaţia rutieră a fost reluată după aproximativ cinci ore.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Mehedinţi, Roxana Theodorescu, circulaţia pe DN 67D a fost reluată pe ambele sensuri, în jurul orei 11.30, la mai bine de cinci ore după ce drumul a fost blocat.
Reluarea traficului a fost posibilă după ce mai mulţi lucrători ai Districtului Drumuri Naţionale Baia de Aramă au intervenit cu utilaje şi au îndepărtat copacii căzuţi pe carosabil.
Citește și:
- 13:58 - Păcănelele, interzise într-un oraș din România: măsura, luată pentru combaterea dependenței jocurilor de noroc
- 10:12 - O femeie din Galați a murit după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Fiul ei a fost găsit în stare gravă
- 09:59 - Pensionari lăsați fără bani în Constanța: o poștăriță a falsificat zeci de semnături și le-a furat pensiile oamenilor
- 14:18 - Cinci vehicule implicate într-un accident pe podul central din Oradea: o persoană a ajuns la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














