Locale· 1 min citire

Coliziune frontală între un autoturism și un autotren. Ambii șoferi erau beți turtă

Coliziune frontală între un autoturism și un autotren. Ambii șoferi erau beți turtă

Coliziune frontală între un autoturism și un autotren. Ambii șoferi erau beți turtă

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 11 iun. 2019, 09:13

Un autoturism, condus de un tânăr fără permis şi sub influenţa alcoolului, a intrat în coliziune frontală cu un autotren, în noaptea de luni spre marţi, pe DN 22C, între localităţile Castelu şi Medgidia, şoferul autovehiculului de mare tonaj fiind şi el băut,  informează Agerpres care citează Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Constanţa, 

După producerea accidentului rutier, în care doi adolescenţi de 16 şi 17 ani, pasageri în autoturism, au suferit vătămări corporale uşoare, şoferul vinovat a fugit de la locul faptei.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Locale