Accident grav în Timișoara. Trei autoturisme implicate şi doi răniţi spitalizaţi

Accident grav în Timișoara. Trei autoturisme implicate şi doi răniţi spitalizaţi
Ciocnire violenta între două mașini pe Calea Șagului din Timișoara. Accidentul a avut loc la intersecția bulevardului cu strada Vulturilor. Două mașini veneau paralel dinspre intersecția de la Reșiței către Calea Șagului. La un moment dat, de pe strada Vulturilor a aparut un taxi, care a intrat pe artera principala.
Șoferul uneia dintre masini a atins taximetrul, însă a și tras brusc de volan, a intrat pe contrasens și s-a izbit de un Volkswagen Polo, pe care l-a răsturnat, scrie Realitatea de Timiș.
„Un bărbat de 49 de ani a condus un autoturism pe strada Vulturilor din Municipiul Timișoara, iar la intersecția cu Calea Șagului a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 32 de ani. În urma impactului, autoturismul condus de bărbatul de 32 de ani a fost proiectat pe sensul opus de mers intrând în coliziune cu un autoturism condus de un tânăr de 22 de ani. În urma impactului două persoane au fost rănite: șoferul de 32 de ani și o tânără de 18 ani, pasagera în ultimul autoturism. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpa” au transmis reprezentanții IPJ Timiș.
„La locul intervenției s-au deplasat o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare, două echipaje SMURD și o ambulanță SAJ, echipaj de poliție. În urma accidentului au rezultat 2 victime, (dintre care una încarcerată) conștiente, care au fost transportate la spital„, au transmis reprezentanții ISU Timiș
Citește și:
- 11:24 - Brăila interzice păcănelele: decizie unanimă în Consiliul Local
- 13:58 - Păcănelele, interzise într-un oraș din România: măsura, luată pentru combaterea dependenței jocurilor de noroc
- 10:12 - O femeie din Galați a murit după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Fiul ei a fost găsit în stare gravă
- 09:59 - Pensionari lăsați fără bani în Constanța: o poștăriță a falsificat zeci de semnături și le-a furat pensiile oamenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














